(42) 630 00 99 biuro@jenerix.com.pl

Build-It™ Light Cure

Build-It™ Light Cure

 

zobacz film

 

Build-It™ Light Cure zadedykowany jest lekarzom, którzy preferują materiały wiążące pod wpływem światła. Wysoka translucencja materiału Build-It Light Cure pozwala na utwardzenie jednorazowo warstwy o grubości do 10mm. Wymagany czas polimeryzacji to 20 sekund na każdą powierzchnię. Po polimeryzacji Build-It Light Cure zachowuje się tak samo jak Build-It FR - posiada znakomite właściwości fizyczne a także pozwala opracowywać się tak jak zębina. Chroniona patentem nowa żywica bez zawartości Bis-GMA pozwala na łatwe i szybkie modelowanie oraz adaptację do powierzchni zęba i wkładu.

 

  • 10 mm warstwa utwardzana jednorazowo – ułatwia nakładanie i skraca czas zabiegu
  • dwie opcje dostawy – strzykawki lub pojedyncze dozy  idealna twardość – opracowuje się jak zębina , aby zminimalizować powstanie nierówności, gdy przechodzimy z materiału na strukturę zęba
  • dobra widoczność na zdjęciach rtg – umożliwia bezbłędną ocenę 
  • polimeryzacja światłem – zapewnia całkowitą kontrolę czasu wiązania wewnątrz jamy ustnej
  • kompatybilny ze wszystkimi systemami łączącymi 4-7 generacji - umożliwia stosowanie ulubionego bondu
  • żywica bez zawartości Bis-GMA – nie zawiera bisfenolu A 

 

Wskazania:

• Materiał do odbudowy rdzenia zęba z żywą miazgą

• Materiał do odbudowy rdzenia zęba po leczeniu kanałowym

• Materiał do wypełnień

 

INSTRUKCJA UŻYCIA:

 

1. Odizolować ząb za pomocą koferdamu lub w inny sposob.

2. Usunąć tkankę próchnicową techniką standardową.

3. Na dno głębokich ubytków w okolicy żywej miazgi nałożyć wodorotlenek wapnia lub glasjonomer.

4. Na opracowaną zębinę i szkliwo nałożyć materiał wiążący zgodnie z instrukcją producenta. Postępować zgodnie z instrukcją wybranego materiału wiążącego. Zaleca się użycie Bond1™ SFBond-1™ lub Bond-It™ .

5. Nałożyć i dostosować materiał do odbudowy rdzenia zęba, nadać odpowiedni kształt za pomocą narzędzia dentystycznego. Zaleca się upchanie materiału za pomocą odpowiedniego narzędzia, aby przed utwardzaniem usunąć z niego wszystkie puste przestrzenie czyli pęcherzyki powietrza.

6. Światłoutwardzalny materiał do odbudowy rdzenia zęba Build-It™ LC utwardzać przez 20 sekund (każdą powierzchnię) światłem lampy o mocy powyżej 600 mW/cm². Głębokość bezpośredniego utwardzania światłoutwardzalnego materiału do odbudowy rdzenia zęba Build-It™ LC wynosi do 10 mm. Aby uzyskać najlepszy efekt utwardzania końcówkę lampy umieścić jak najbliżej materiału. W celu zwiększenia głębokości utwardzania, po pierwszych pięciu sekundach utwardzania powierzchni zwarciowych, ustawić końcowkę lampy tak, by dotykała materiału.

7. Opracować i wykończyć wiertłem diametowym lub karbidowym. Upewnić się, że jest  pozostawiona  dwumilimetrowa obręcz naturalnej struktury zęba.

 

Przeciwwskazania:

• Pacjenci, którzy mogą być uczuleni na którykolwiek ze składnikow