(42) 630 00 99 biuro@jenerix.com.pl

Artiste™

kompozyt nanohybrydowy

 

Piękno w prostocie         

 

Kompozyt nanohybrydowy Artiste adresowany jest do lekarzy, którzy chcą w prosty

i przewidywalny sposób tworzyć piękne odbudowy kompozytowe.      

Artiste firmy Pentron Clinical  jest to nano kompozytowy system do odbudowy bezpośredniej w technice warstwowej. Pozwala na wykonanie wysoce estetycznych odbudów bezpośrednich w sposób prosty i powtarzalny - przy minimalnym nakładzie pracy. Ten system bazuje na koncepcji trzech przezierności (opaker, zębina i szkliwo)
i pozwala na wykorzystanie wiedzy histologicznej do stworzenia wielobarwnej, pełnej życia odbudowy. Zębiny i szkliwa stanowią podstawę systemu Artiste i pozwalają efektywnie odtworzyć tkanki zęba. Prosta technika i intuicyjnie określone kolory, pozwalają na stworzenie pięknej, naturalnie wyglądającej odbudowy w sposób prosty i powtarzalny
- piękno w prostocie.

 

 

Właściwości:

 

  • Uproszczona technika warstwowania - pozwala odtworzyć budowę naturalnego zęba używając nie więcej jak tylko dwóch materiałów - zębiny i szkliwa.
  • Wysoki komfort pracy – idealna konsystencja pozwala na łatwe wykonanie odbudowy
    - materiał nie klei się do narzędzi, łatwo modeluje.
  • Zoptymalizowany czas pracy – oferuje taką samą charakterystykę pracy we wszystkich warunkach oświetlenia.
  • Nano inżynieria chemiczna – zapewnia idealną kombinację siły i estetyki dla wyjątkowej polerowności oraz wyglądu.

 

 

 

 

System nanokompozytowy Artiste™ oferuje odcienie o intuicyjnych nazwach i pozwala na stosowanie prostej techniki anatomicznej, a także zapewnia szybkie i łatwe osiąganie wysokiej estetyki, bez zużywania nadmiernej ilości materiału i zbyt długich wizyt
w gabinecie. Ten bardzo estetyczny, utwardzany widzialnymi promieniami świetlnymi, nanocząsteczkowy materiał do odbudowy jest opracowany specjalnie tak, aby można było go stosować do wszystkich ubytków w przednich i tylnych zębach.

 

Wskazania:

  • Wszystkie estetyczne rekonstrukcje metodą bezpośrednią, w tym rekonstrukcje klasy I, II, III, IV i V, zamykanie diastem i licówki metodą bezpośrednią.

Przeciwwskazania:

  • Nie przeznaczone do stosowania w sytuacjach, w których klinicznie zalecane są rekonstrukcje metodą pośrednią.
  • Pacjenci o nadwrażliwości na metakrylan mogą także przejawiać nadwrażliwość na ten produkt.

 

Technika stosowania nano kompozytu Artiste:

1. Wybierz podstawowy odcień, korzystając z klucza kolorów Vita®*.

2. Opracuj ząb stosując standardową technikę.

3. Nałóż czynnik wiążący na opracowaną zębinę, zgodnie z instrukcją producenta. Korzystaj z instrukcji twojego ulubionego czynnika wiążącego. Zalecane są system wiążący szkliwo/zębina Bond-1 lub samowytrawiający system Bond-1® SF Solvent-Free SE Adhesive;

4. Weź odcień zębinowy Artiste.

5. Nałóż warstwę kompozytu - zębiny.

W przypadku rekonstrukcji przednich zębów - połóż warstwę zębiny do pełnego szyjkowego konturu, zmiejszając grubość warstwy zębinowej w kierunku brzegu siecznego, dodając malenony - jeśli są pożądane. ( Zobacz zdjęcia poniżej )Technika ta naśladuje naturalne warstwy zębiny w zębie i pozostawia miejsce na warstwę szkliwa, która nada ostateczną barwę warstwie zębinowej, dając polichromatyczny efekt większego nasycenia w jednej trzeciej wysokości zęba od strony szyjki i mniej intensywnego zabarwienia w kierunku brzegu siecznego.

Utwórz zębinowe mamelony na powierzchni siecznej, jeśli chcesz. Nie twórz więcej niż 3 do 4 wypukłości, aby zachować naturalny wygląd.

W przypadku rekonstrukcji tylnych zębów, umieść materiał zębinowy przy bocznej ścianie ubytku, stosując technikę nakładania kolejnych warstw, wypełniając niemal całkowicie ubytek tak, aby pozostawić jedynie miejsce na warstwę szkliwa. Aby uniknąć naprężeń związanych z kurczeniem się materiału przy polimeryzacji, nie łącz przeciwległych ścian. Umieść pierwszą porcję materiału na ścianie od strony policzkowej, natomiast drugą na ścianie od strony językowej. Wypełniając pozostałą część zęba, uwzględniaj wypukłości i zagłębienia Stosując technikę opisaną powyżej, nakładaj kolejne pionowe porcje. Można także stosować tradycyjną technikę poziomego nakładania warstw. Przerwij pracę 0,5 do 0,75 milimetra poniżej ostatecznego poziomu wypełnienia, aby pozostawić miejsce na warstwę szkliwa.

Jeśli chcesz, przed nałożeniem zębiny Artiste, nałóż cienką warstwę płynnego kompozytu Flow-It, pasującego do podstawowego odcienia, tylko aby pokryć zębinę zęba cienką, wyściełającą warstwą.

Uwaga: Nakładaj kompozyt Artiste warstwami o grubości od 0,5 mmm do najwyżej 2 mm.

6. Utwardzaj światłem warstwy przez 10 sekund z każdej strony.

7. Nałóż warstwę szkliwa.

W przypadku rekonstrukcji przednich zębów, nakładaj kompozyt szkliwny do dwóch trzecich zęba od krawędzi siecznej, aby uzyskać pełny zarys zęba. (zobacz zdjęcia poniżej)

W przypadku rekonstrukcji tylnych zębów, nakładaj warstwę szkliwa w dwóch pionowych porcjach (policzkową, a potem językową) tak, jak nakładano zębinę. Dostosuj wypełnienie do brzegów ubytku i odtwórz anatomię pierwszorzędową i drugorzędową.

8. Warstwę kompozytu szkliwnego utwardzaj światłem przez 20 sekund z każdej strony.

9. Dopasuj w zgryzie, opracuj i wypoleruj ostatecznie zrekonstruowany ząb.

 

Czynności nieobowiązkowe:

1. Aby zamaskować drobne przebarwienia zębiny lub zmodyfikować wewnętrzną barwę, umieść cienką warstwę materiału nieprzeziernego Artiste o odpowiednim odcieniu przed położeniem właściwej zębiny i polimeryzuj z każdej strony przez 10 sekund.

2. Aby zamaskować głębokie, wewnętrzne przebarwienia lub zasłonić metal, po nałożeniu zgodnie z instrukcją użytkowania czynnika wiążącego, nałóż cienką warstwę Flow-It Opaque White lub Flow-It Opaque Universal. Z każdej strony utwardzaj światłem przez 40 sekund i nakładaj nano kompozyt Artiste tak, jak zalecono.

* Vita jest znakiem towarowym Vita Zahnfabrik.

 

Artiste nanokompozyt – karta doboru odcieni.

 

Warstwy kompozytu

A grupa

B grupa

C grupa

Grupa do zębów wybielanych

Opaker

(warstwa opcjonalna)

A opaker

 

 

 

Zębina

A1, A2, A3, A3.5,

B1, B2, B3

C1, C2, C3,

Wybielony,

Szkliwo

A enamel