(42) 630 00 99 biuro@jenerix.com.pl

Szyna QuickSplint

QuickSplint jest zaprojektowany do wykonania szybkich, gotowych do użytku, zindywidualizowanych aparatów do przejściowej terapii zgryzu.

 

QuickSplint powinien być używany głównie podczas snu, aby zapobiec bólowi i zniszczeniom zębów lub odbudów wynikających z ekstremalnych sił działających na zęby poprzez aktywności znane jako ścieranie, bruksizm lub zaciskanie. Możesz zasugerować pacjentowi używanie szyny Quick Splint również podczas dnia dla zniesienia bólu lub podczas gojenia po zabiegach chirurgicznych.

 

WSKAZANIA UŻYCIA :

  • Ochrona zębów i odbudów przed uszkodzeniem spowodowanym bruksizmem lub zaciskaniem.
  • Tymczasowa ulga dla napietych mięśni, bólów głowy oraz bólów związanych z bruksizmem lub zaciskaniem.
  • Tymczasowe leczenie ostrego bólu stawów skroniowo-źuchwowych oraz naciągnietych/skręconych mięśni połączone z uwolnieniem się od bólów głowy i innych.

 

Przeciwwskazania

  • Alergia na  Lexan121 lub masy poliwinylosiloksanowe

 

 

WYKONANIE:

 

Krok 1: Ustalanie łuku.

Ustal, który łuk zapewni maksymalny kontakt powierzchni szyny  z zębami lub czy pacjent ma preferencje na którym łuku woli nosić szynę. Upewnij się, że szyna pasuje do łuku kładąc ją do ust pacienta i prosząc go o zamknięcie ust.

 

 

Krok 2: Wypełnienie szyny

Wypełnij obficie, z nadmiarem szynę odpowiednią masą.

 

 

Krok 3: Wypełnienie otworu pośrodkowego.

Odwróć szynę i wypełnij otwór pośrodkowy od spodu szyny.

 

Krok 4: Osadzenie szyny.

Osadź szynę QuickSplint na górnym lub dolnym łuku i podtrzymuj do momentu, aż pacjent zamknie usta do kontaktu zębów przeciwstawnych z szyną. To pozycjonuje rejestrat zgryzowy w stosunku do opozycyjnego łuku. Masa zapłynie we wszystkie otwory i pokryje zęby, w celu zapewnienia dobrej retencji. Dla górnego łuku poleć pacjentowi, by wolno i delikatnie użył języka do wypozycjonowania płytki względem zębów tylnych, podniebienia i przestrzeni językowej, aby zapewnić dobrą retencję.

 

 

Krok 5: Zdejmowanie szyny

Po związaniu masy delikatnie zdejmij szynę.

 

 

Krok 6: Docinanie szyny

Odetnij nadmiary masy ostrym skalpelem. Odcinaj zgodnie z kształtem łyżki. Ponownie załóż szynę na zęby pacienta i upewnij się czy jest odpowiednio stabilna i czy ma odpowiednią retencję, aby zapobiec przemieszczeniu. QuickSplint jest gotowa do użycia!

 

 

 

 

Instrukcje czyszczenia

1.     Unikaj mocnego szorowania czy innych technik czyszczenia, które mogłyby spowodować starcie się lub deformację masy.

2.     Myj szynę codziennie w ciepłej wodzie, opłucz i pozostaw do wyschnięcia.

3.     Od czasu do czasu zdezynfekuj szynę poprzez zamoczenie szyny na 10 minut w roztworze wody z płynem do płukania jamy ustnej (pół na pół).

 

Ostrzeżenie

  • QuickSplint nie powinien być używany na lub nad zagrożonymi zębami
  • QuickSplint nie jest wskazany do ciągłego użytku (24 godz. na dobę)
  • Wypełniacz z masy poliwinylosiloksanowej musi wypełniać 3 punkty retencji szyny QuickSplint , w innym wypadku trzeba ponownie wypełnić szynę i zrobić nową.
  • Upewnij się, że szyna jest stabilna i ma odpowiednią retencję,  aby zapobiec przemieszczeniu się lub jej zgubieniu.

 

 

Produkty powiązane