(42) 630 00 99 biuro@jenerix.com.pl

Cement-It™ Universal C&B™

kompozytowy system do cementowania

 

Jest to podwójnie utwardzany materiał kompozytowy przeznaczony do cementowania prac protetycznych: kompozytowych, porcelanowych na tlenku aluminium,  pełnoceramicznych, podbudowach cyrkoniowych i metalowych.

 

Zalety Cement-It™:

 • Wysoka wytrzymałość
 • Łatwość użycia.
 • Jest doskonałym cementem do wklejania wszystkich prac bezmetalowych oraz prac na metalach szlachetnych i nieszlachetnych.
 • Zapewnia wysoką siłę wiązania
 • Jest podwójnie utwardzany.
 • Nie przepuszcza promieni rentgenowskich.
 • Uwalnia fluor.
 • Tworzy warstwę o grubości około 25 mikronów, pozwalając na dokładne osadzenie odbudowy.

 

 

 

Instrukcja użytkowania kompozytowego systemu do cementowania Cement-It™Universal C&B™

 

Cementowanie koron, mostów, wkładów i nakładów ceramicznych lub kompozytowych wykonanych metodą pośrednią

 

 1. Wytrawiać każdy ząb przez 20 sekund. Wypłukać i lekko osuszyć powietrzem. Pozostawić ząb lekko wilgotny.
 2. Nałożyć kolejno dwie warstwy Bond-1™ C&B™. w odstępach 10 sekund.
  Przez 10 – 15 sekund suszyć delikatnym strumieniem powietrza, aby wyparowały wszystkie resztki rozpuszczalnika. Starać się o uzyskanie połysku. Jeśli się nie uda – nałożyć jeszcze raz. Utwardzać światłem przez 10 sekund.
 3. W przypadku cementowania prac ceramicznych stosować silan nakładając go na wewnętrzną powierzchnię pracy i pozostawić na 60 sekund. Wysuszyć strumieniem powietrza. Następnie nałożyć na przygotowaną przy pomocy silanu powierzchnię Bond-1™ C&B™. Wysuszyć powietrzem W przypadku pośrednich technik odbudowy kompzytowej nakładać Bond-1™ C&B™ na wewnętrzne powierzchnie uzupełnień kompozytowych. Wysuszyć powietrzem.
 4. Nakładać cement Cement-It Universal™ C&B™ na wewnętrzne powierzchnie uzupełnienia. Osadzić uzupełnienie na przygotowanej powierzchni zęba. Zaczekać cztery minuty od czasu zmieszania cementu Cement-It™ Universal C&B™, aż utwardzi się chemicznie lub utwardzać światłem przez 40 sekund, jeśłi pozwala na to stopień przezierności uzupełnienia.

 

Cementowanie wkładów FibreKor™ lub innych wkładów: ceramicznych, kompozytowych lub z włókna weglowego

 

 1. Po próbnym włożeniu dopasować wkład do wysokości zgryzu. Następnie oczyścić wkład przecierając go alkoholem.
  UWAGA: W tym momencie na powierzchnię wkładów ceramicznych można nanieść silan
  i poczekać aż wyschnie.
 2. Za pomocą igły wprowadzić wytrawiacz do kanału i na powierzchnię nośną korzenia zęba. Wytrawiać przez 20 sekund. Wypłukać i lekko osuszyć powietrzem. Pozostawić ząb lekko wilgotny.
 3. Nasączyć końcówkę pędzelka Bond-1™ C&B™ i wprowadzić do kanału. Za pomocą papierowego sączka usunąć nadmiar, delikatnie suszyć przez 10-15 sekund, żeby spowodować ulotnienie się resztek rozpuszczalnika.
 4. Za pomocą mieszadełka wprowadzić cement Cement-It Universal™ C&B™ do kanału. Nałożyć dodatkową porcję cementu na wkład Umieścić wkład w kanale. Pozostawić do związania - cztery minuty.

 

Cementowanie materiałów metalowych do szkliwa i zębiny

 

 1. Wytrawiać każdy ząb przez 20 sekund. Wypłukać i lekko osuszyć powietrzem. Pozostawić ząb lekko wilgotny.y.
 2. W ciągu 20 sekund nałożyć kolejno dwie warstwy primera/środka wiążącego Bond-1™ C&B™. Przez 10 – 15 sekund suszyć delikatnym strumieniem powietrza, aby wyparowały wszystkie resztki rozpuszczalnika . Ząb powinien mieć błyszczącą powierzchnię. Jeśli tak nie jest, nałożyć jeszcze jedna warstwę i delikatnie suszyć powietrzem przez 10 sekund. Utwardzać światłem przez 10 sekund.
 3. Opcjonalnie: Wytrawić wewnętrzną powierzchnię wypiaskowanego uzupełnienia. Wypłukać i lekko wysuszyć powietrzem.
 4. Nałożyć jedną warstwę primera/środka wiążącego Bond-1™ C&B™ wewnątrz uzupełnienia. Usuwać nadmiar materiału i resztki rozpuszczalnika strumieniem powietrza przez około 10-15 sekund.
 5. Umieścić  Cement-It™ Univeral C&B™ wewnątrz uzupełnienia stosując mieszadełko. Cement Cement-It™ Universal C&B™ ma czas zarabiania 1,5 minuty od momentu wymieszania i czas wiązania 4 minuty od wymieszania.
 6. Założyć uzupełnienie i zastosować równomierny nacisk , pozwalając, żeby nadmiar cementu wypłynął.
 7. Zanim  materiał całkowicie spolimeryzuje dokładnie usunąć nadmiary. Po ostatecznym związaniu pozostający jeszcze nadmiar można usunąć w preferowany sposób.